۰

دسته‌بندی نشده

رونمایی از طرح مهارتی “صما” در شهرستان قدس (صنعت، مهارت، اشتغال)

مهر ۲۱, ۱۳۹۸ در ۱:۱۹ ب.ظ توسط

IMG_20191013_130015_926

رونمایی از طرح مهارتی “صما” در شهرستان قدس

(صنعت، مهارت، اشتغال)

این طرح  با همکاری بخش غیر دولتی در توسعه آموزش های مهارتی و نیز برای استفاده از ظرفیت های آموزشی موجود در محیط های کارگاهی و در راستای توسعه و تنوع الگوهای آموزشی برای چهار گروه دانش آموزان ، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، کارجویان ماهر و فاقد مهارت و شاغلین هدف گذاری و تدوین شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قدس: اولین جلسه تشریح و اجرایی نمودن طرح “صما” ، تشکیل کمیته راهبری و کارگروههای تخصصی زیر مجموعه آن به ریاست دکتر واثقی فرماندار و دبیری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قدس با حضور روسای ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، صنعت و معدن و تجارت ،اتحادیه اصناف ،دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس،آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی ،میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه ابتدا فرماندار شهرستان قدس به اهمیت و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای پرداختند و طرح ابداعی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان را یک طرح جامع و کامل دانستند که با پیشبرد آن ضمن حل مشکل بیکاری جوانان شهرستان و مخاطبین هدف ، می توان آنرا به سایر مناطق نیز تعمیم داد.

سپس آقای مهندس نجیب زاده رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان قدس عنوان داشتند امروزه کلید مفقوده حل معضل بیکاری جوانان کشور آموزش های فنی و حرفه ای است و تکیه بر توانمندی نیروی انسانی ماهر در همه بخش های صنعتی و صنفی، ضمن ایجاد ارزش افزوده باعث کاهش هزینه ها خواهد شد. بنابراین طرح مذکور با مطالعه دقیق، کارشناسی و تحلیل موضوعی در کمتر از ۳ ماه آماده و جهت اجرا به فرمانداری محترم ارجاع گردیده است که امیدواریم با همکاری همه جانبه تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان بتوانیم طرح صما را به هدف مورد نظر برسانیم.

در ادامه جلسه آقای فاضل دوست محمدی بعنوان کارشناس و طراح طرح”صما” به ارائه وتشریح برنامه با تمامی جزئیات، شیوه اجرا،جوامع هدف، چالش های احتمالی پیش رو و اهداف طرح پرداختند، همچنین در جلسه مذکور کارگروههای تخصصی تشکیل و دستورالعمل و شیوه نامه عملکرد کارگروهها ابلاغ گردید.

در پایان و پس از استماع نقطه نظرات مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان، سرکارخانم دکتر واثقی اذعان داشتند: رویکرد این طرح ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و همچنین استمرار و تثبیت اشتغال با استفاده ازفرصت های موجود و مورد نیاز جامعه بویژه در مشاغل خرد و خانگی می باشد. و کلیه مسئولین ادارات دولتی ، بنگاههای تولیدی ، اصناف و اتحادیه ها  و  سایر دستگاههای مشمول را ملزم به همکاری با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و تقویت کارگروههای تخصصی کمیته راهبری تا رسیدن طرح صما به هدف مورد نظر دانستند.

 

پاسخ دهید