۰

دسته‌بندی نشده

پایتخت ایران اسلامی میزبان علاقمندان کسب مهارت در هفته ملی مهارت

تیر ۲۷, ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۳ ق.ظ توسط

گرزین ۱

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران:

پایتخت ایران اسلامی میزبان علاقمندان کسب مهارت در هفته ملی مهارت

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در نشست آموزشی و اداری این استان با بیان اینکه کسب مهارت منجر به تولید محصول می شود، اعلام داشت: در هفته ملی مهارت و کارآفرینی با همکاری شهرداری استان تهران، پایتخت ایران اسلامی، میزبان علاقمندان کسب مهارت می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، رضا گرزین با اعلام اینکه وقت آن رسیده که نهادهای اجتماعی، اصناف، کارآفرینان و بنگاه های آموزشی با تعامل بیش از پیش یک الگو آموزشی جدید از مهارت آموزی را تشریح کنند و رویه های اشتباه گذشته اصلاح شود، افزود: کلانشهر تهران به دلیل هجوم جمعیت برای اشتغال با مشکل مواجه است ضروری است، با توسعه مهارت آموزی، کسب و کارهای کوچک را راه اندازی و این مشکل را برطرف کنیم.

وی با تأکید بر برگزاری شوراهای مهارت و تعامل بیش از پیش با دستگاه های اجرایی علی الخصوص فرمانداری شهرستان ها، اذعان داشت: در شورای مهارت آموزی برنامه ریزی شود که دستگاه های شهرستان و صنایع، مراکز تولیدی، صنفی و خدماتی هرکدام که نیاز به آموزش دارند اعلام کنند تا بر اساس نیاز آن ها این مرکز برنامه ریزی شود تا بتوان آموزش های لازم را برای کارگران، تکنسین ها و افرادی که شاغل هستند مهیا شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اعلام اینکه نخبگان افرادی تأثیرگذار در جامعه هستند، بیان داشت: مسابقات مهارت، علاوه بر جذب و نگاه داشت سرمایه‌های مهارتی و حضور آنها در میدان رقابتی جهانی المپیاد ، دریچه‌ای را به سوی روزنه‌های مهارتی جدید و جهانشمول، می‌گشاید.

وی اذعان داشت: حضور حداکثری کارآموزان مهارتی در مسابقات ملی مهارت و تشکیل تیم ملی مهارت در مسابقات جهانی مهارت، فضایی را برای جوانان خبره به مثابه سفرای مهارتی در عرصه های صنعتی و اقتصادی ایجاد می نماید که یکی از حلقه های مفقوده ما در عرصه مدیریت جهانی بنگاههای اقتصادی بوده است .

رضا گرزین، از مهارت آموزی به عنوان بسترهای رشد و توسعه کارآفرینی یاد کرد و خاطرنشان ساخت: تلاش در رفع مشکل بیکاری وظیفه تک تک مسئولان کشور می باشد و کشور ما با توجه به کشورهای همجوار از لحاظ امنیتی در موقعیت بسیار خوب و امنی قرار گرفته است ولی از نظر اشتغال با مشکل مواجه می باشیم که یکی از دلایل مهم آن، فقر در مهارت آموزی است.

١۴:۴٣ – شنبه ٢٢ تیر ١٣٩٨ / شماره : ۴٢٠۵ / تعداد نمایش : ١۴٢

لیست اخبار >>

صفحه اصلی|نقشه سایت|English|پست الکترونیکی|تماس با ما|میز خدمت اداره کل
بازدیدکنندگان این صفحه: ۶۶۹۲۲۱۱ | بازدیدکنندگان امروز: ۱۶۱۰ | کل بازدیدکنندگان: ۲۷۶۳۷۴۲۶ | بازدیدکنندگان آنلاین: ۱ | زمان بارگزاری صفحه: ۰/۱۷۱۹ ثانیه
Copyright © ۲۰۱۰ Tehran Technical & Vocational Training Organization – All rights reserved

پاسخ دهید